Mariusz Gliński 11 min

  Platforma CRM HubSpot - Punkt Startowy Rozwoju Firmy

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  W obecnych czasach firmy coraz częściej poszukują rozwiązań informatycznych, które pomogą zoptymalizować funkcjonowanie całej organizacji. Era wybierania pojedynczych rozwiązań, takich jak system CRM dla sprzedaży, osobny system do marketing automation B2B powoli odchodzi w zapomnienie, zastępując je platformowymi rozwiązaniami, takimi jak HubSpot.

  Platforma, zgodnie z jej nazwą, jest centralnym punktem, gdzie możliwe jest scalenie wielu rozwiązań, tworząc spójne środowisko z jednolitym interfejsem użytkownika, narzędziami do raportowania oraz automatyzacji procesów.

  HubSpot, jako kompleksowa platforma, skupia się wokół Smart CRM - centralnej bazy danych firm i kontaktów, z narzędziami umożliwiającymi skuteczne zarządzanie procesami sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. To centrum, gdzie przedsiębiorstwo może efektywnie koordynować swoje działania dzięki dedykowanym narzędziom dostępnym dla każdego zespołu, wszystko to w jednym spójnym środowisku informatycznym.

   

  Tradycyjny System CRM przekształca się w centralną bazę danych platformy CRM, dostępną dla wszystkich obszarów działalności firmy, z dedykowanymi narzędziami dostępnymi dla każdego zespołu.

   

  Decyzja o wyborze Platformy CRM HubSpot to nie tylko inwestycja w rozwój firmy, lecz także okazja do zwiększenia efektywności działań marketingowych i sprzedażowych poprzez możliwość współdzielenia danych i optymalizacji procesów związanych z zarządzaniem relacjami z klientami.

  Dodatkowo, platforma CRM przynosi korzyści kosztowe i edukacyjne, eliminując zbędne wydatki i ułatwiając przyswajanie nowych technologii. Wszystkie zespoły pracują na jednym środowisku i korzystają z tej samej technologii do realizacji swoich zadań.

  Zapraszamy do poznania czym jest HubSpot z Lotu Ptaka czyli jak łączą się poszczególne moduły w jedną platformę. 

   

   

  Co to jest platforma CRM HubSpot i z czego się składa?

  Platforma CRM HubSpot to narzędzie, które stanowi centralne miejsce wszystkich działań związanych z obsługą klienta, sprzedażą oraz prowadzenie działań marketingowych.

  Zintegrowane moduły (nazywane w HubSpot Hubami) do zarządzania kontaktami pozwalają na efektywne śledzenie interakcji z klientami, personalizację komunikacji marketingowej i sprzedażowej oraz budowanie trwałych relacji.

  Platforma CRM HubSpot składa się z 5 modułów zwanych Hub:

  • HubSpot Sales Hub - moduł dla sprzedaży
  • HubSpot Marketing Hub - moduł dla marketingu
  • HubSpot Service Hub - moduł dla obsługi klienta
  • HubSpot Operations Hub - moduł do budowy interfejsów i automatyzacji procesów
  • HubSpot CMS Hub - CMS do budowy stron www, która ma dostęp danych CRM
  • HubSpot E-commerce Hub - moduł faktur, płatności (funkcje dostępne w USA)

  platforma CRM funkcjonalności

   

  Każdy z Hubów korzysta z centralnego Smart CRM, który gromadzi wszystkie dane z poszczególnych modułów, dzieląc je pomiędzy wszystkie zespoły. Dzięki temu działania firmy mogą być bardziej efektywne, a procesy i strategie oparte są na spójnych informacjach z różnych obszarów działalności.

   

  Wprowadzenie do HubSpot jako platformy CRM

   

  HubSpot Sales Hub

  Moduł Sales Hub w platformie CRM HubSpot to kluczowy element umożliwiający firmom skuteczne zarządzanie procesem sprzedaży. Dzięki Sales Hub, przedsiębiorstwa mają możliwość śledzenia interakcji z klientami, personalizacji komunikacji oraz efektywnego zarządzania lejkiem sprzedażowym.

  Automatyzacja procesów sprzedażowych, integracja z innymi modułami platformy CRM HubSpot - to wszystko sprawia, że Sales Hub stanowi nowoczesne środowisko pracy dla zespołu sprzedażowego. 

  Wiele firm poszukuje sposobu na integrowanie działań marketingu i sprzedaży, aby współpracowały w harmonijny sposób, wymieniając dane i śledząc efektywność kampanii reklamowych. Przedsiębiorstwa dążą do zdobycia wiedzy na temat tego, co rzeczywiście wpływa na pozyskiwanie konkretnych klientów oraz które działania marketingowe przynoszą największe rezultaty. Dzięki wspólnej pracy marketingu i sprzedaży na platformie CRM, HubSpot tworzy unikalne środowisko do integracji tych dwóch obszarów.

  Zespoły sprzedażowe coraz częściej komunikują się z zespołami współpracującymi przy procesie sprzedaży innymi działami, takimi jak obszary prawne czy księgowe. Dzięki platformie CRM, która oferuje narzędzia do efektywnej organizacji pracy tych zespołów, na przykład poprzez moduł Service Hub, możliwe jest płynne integrowanie tych obszarów oraz optymalizacja czasu na komunikację i wymianę informacji. Zespół sprzedaży może skupiać sie na pracy sprzedażowej a nie administracyjnej. 

  Zapraszamy do obejrzenia naszego webinar, wprowadzającego do HubSpot Sales Hub. 

   

   

  HubSpot Marketing Hub

  HubSpot Marketing Hub to moduł w ramach platformy CRM, który umożliwia firmom skuteczne zarządzanie działaniami marketingowymi. Dzięki HubSpot Marketing Hub, firmy  mają możliwość tworzenia i śledzenia kampanii, personalizacji komunikacji z klientami oraz analizy danych marketingowych.

  Ten moduł umożliwia także automatyzację procesów marketingowych, co przyczynia się do zwiększenia efektywności działań i osiągnięcia lepszych wyników. Integracja z innymi modułami platformy CRM HubSpot sprawia, że Marketing Hub jest niezastąpionym narzędziem w budowaniu trwałych relacji z klientami oraz rozwijaniu biznesu. Dzięki wspólnej pracy na jednych danych, mamy bowiem  pełną możliwość integracji marketingu i sprzedaży. 

  HubSpot Marketing Hub oferuje zespołowi marketingowemu szeroki wachlarz narzędzi do prowadzenia nowoczesnych działań marketingowych online. W tym module znajdziemy narzędzia do monitorowania kampanii reklamowych, zarządzania mediami społecznościowymi, tworzenia dedykowanych stron Landing Page, wdrożenia Chatbotów, prowadzenia bloga, generowania leadów poprzez formularze kontaktowe i Call to Action. Wszystko to wsparte zaawansowaną analizą kampanii, umożliwiającą pełne śledzenie działań, wydatków i efektywności zespołu marketingowego.

  Dodatkowo, moduł kampanii posiada narzędzia do organizacji pracy zespołu marketingowego, takie jak zadania, komentarze i współpraca, co sprawia, że Marketing Hub jest kompleksowym narzędziem do skutecznego prowadzenia działań marketingowych.

   

  Webinar demonstrujący funkcjonalność HubSpot Marketing Hub

   

  HubSpot Service Hub

  HubSpot Service Hub, czyli moduł platformy CRM HubSpot odpowiedzialny za obsługę klienta, stanowi kluczowy element zapewnienia budowy odpowiednich relacji z klientami

  Dzięki HubSpot Service Hub, firmy mają możliwość stworzenia kompleksowej obsługi klienta zewnętrznego i wewnętrznego poprzez różnorodne kanały komunikacji, takie jak poczta e-mail, Facebook Messenger, WhatsApp, czy nawet telefonia. Wspierane portalem klienta, te różnorodne środki komunikacji umożliwiają zespołom obsługi klienta efektywne budowanie procesów obsługowych.

  Service Hub umożliwia także automatyzację procesów, co przyczynia się do poprawy doświadczenia klienta i zwiększenia lojalności. Integracja Service Hub z innymi modułami platformy CRM HubSpot pozwala na spójne i kompleksowe podejście do obsługi klienta, co przekłada się na większą możliwość odniesienia sukcesu. 

  Przykłady zastosowania modułu Service Hub obejmują obsługę procesów reklamacyjnych, wsparcie techniczne, czy procesów onboardingu. 

  Dzięki platformie HubSpot Service Hub, możemy także usprawnić wewnętrzne procesy firmy, takie jak wsparcie prawnie, księgowe, wystawianie faktur czy wsparcie w specyfikacjach produktowych realizowanych przez zespoły techniczne. Integracja procesów serwisowych z działem sprzedaży daje nam kompleksowy obraz możliwości automatyzacji działań między różnymi działami, co sprawia, że firma działa jeszcze bardziej efektywnie i zintegrowanie.

   

   


  HubSpot CMS Hub

  HubSpot CMS, czyli moduł platformy CRM HubSpot do budowy stron www, pełni kluczową rolę w skutecznym zarządzaniu treściami internetowymi. Dzięki HubSpot CMS, firmy mają możliwość tworzenia responsywnych, atrakcyjnych i funkcjonalnych stron internetowych, które nie tylko przyciągają uwagę klientów, ale także pomagają w budowaniu marki i generowaniu leadów.

  Ten moduł umożliwia personalizację treści, optymalizację SEO oraz integrację z pozostałymi modułami platformy CRM HubSpot, co pozwala na spójne i efektywne działania marketingowe. Dzięki HubSpot CMS, przedsiębiorstwa mogą efektywnie prezentować swoje produkty i usługi online, co przyczynia się do zwiększenia widoczności marki i osiągnięcia sukcesów biznesowych.

  Dzięki temu, że HubSpot CMS jest zintegrowany z tym samym systemem CRM co pozostałe moduły, możemy dostosować treści na stronie internetowej do danych z CRM, co pozwala na jeszcze bardziej personalizowaną komunikację. Możemy dostosowywać banery reklamowe w zależności od tego, czy odwiedzający to nasz klient czy potencjalny klient, oraz wyświetlać informacje o produktach posiadanych przez klienta z systemu CRM. 

   

  HubSpot Operations Hub

  HubSpot Operations Hub to kluczowy moduł w ramach platformy CRM, który umożliwia firmom skuteczne zarządzanie procesami operacyjnymi. Dzięki Operations Hub, przedsiębiorstwa mają możliwość monitorowania i optymalizacji wszystkich działań związanych z operacjami biznesowymi. Ten moduł umożliwia automatyzację procesów, usprawnienie zarządzania zasobami oraz poprawę efektywności operacyjnej. Dzięki integracji z innymi modułami platformy CRM HubSpot, Operations Hub stanowi niezbędne narzędzie w budowaniu efektywnych procesów operacyjnych.

  Więcej informacji o tym w jaki sposób można wykorzystać HubSpot Operations Hub znajdziesz w naszym artykule  10 zastosowań HubSpot Operations Hub

   

  HubSpot E-commerce Hub (dostępny na rynku USA)

  HubSpot E-commerce Hub to moduł platformy CRM, który umożliwia firmom skuteczne zarządzanie procesem sprzedaży online. Dzięki temu modułowi, przedsiębiorstwa mają możliwość tworzenia faktur, obsługi płatności oraz śledzenia transakcji z klientami. HubSpot E-commerce Hub umożliwia także personalizację ofert, automatyzację procesów sprzedażowych oraz analizę danych dotyczących zakupów online. Integracja z innymi modułami platformy CRM HubSpot sprawia, że E-commerce Hub jest niezbędnym narzędziem w budowaniu efektywnych strategii sprzedażowych online oraz osiąganiu sukcesów biznesowych. Dzięki temu modułowi, firmy mogą skutecznie rozwijać swoją działalność e-commerce i zwiększać swoją konkurencyjność na rynku.

   

  API - możliwość budowy interfejsów do Platform CRM HubSpot

  HubSpot API to kluczowe narzędzie, które umożliwia integrację HubSpot z systemami zewnętrznymi. Dzięki API, firmy mogą dostosować platformę do swoich indywidualnych potrzeb, tworząc spersonalizowane rozwiązania, które optymalizują procesy biznesowe. Wykorzystanie HubSpot API pozwala na jeszcze lepsze użycie potencjału platformy CRM, umożliwiając synchronizację danych z systemami zewnętrznymi. 

  Do celów integracji HubSpot udostępnia interfejs REST API. 

  Więcej o możliwościach integracji HubSpot z systemami zewnętrznymi można znaleść na stronach HubSpot dla developerów.

   

  Podsumowanie

  W dzisiejszym świecie biznesu Platforma CRM HubSpot stanowi niezastąpione narzędzie dla rozwoju każdej firmy. Dzięki modułom Sales Hub, Marketing Hub, Service Hub, CMS Hub, Operations Hub oraz E-commerce Hub, przedsiębiorstwa mają możliwość efektywnego zarządzania sprzedażą, marketingiem, obsługą klienta, stronami internetowymi, procesami operacyjnymi oraz sprzedażą online.

  Integracja wszystkich modułów w ramach centralnego Smart CRM pozwala na spójne i kompleksowe podejście do działalności firmy. Zachęcamy do dalszego zgłębiania możliwości Platformy CRM HubSpot, która może być punktem startowym do osiągnięcia sukcesów biznesowych i rozwoju firmy. Skontaktuj się z nami i odkryj, jak możesz wykorzystać wszystkie funkcje HubSpot, aby skutecznie budować trwałe relacje z klientami i osiągać cele biznesowe. Zainicjuj transformację swojej firmy już teraz z Platformą CRM HubSpot!

   

  Poznaj HubSpot w 30 minut! Dowiedz się jak może pomóc Twojej firmie i jaka jest jego przewaga nad innymi systemami. Zapisz się na DEMO >>

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.