Mariusz Gliński 3 min

  Efektywny prospecting z HubSpot - Marketing i Sprzedaż w jednym tandemie - podcast 21

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Podczas gdy świat sprzedaży i marketingu ciągle ewoluuje, rośnie również znaczenie strategii sprzedaży opartej na danych i zintegrowanych działaniach. W ostatnim odcinku naszego podcastu, wraz z ekspertem branżowym, Karolem Bartkowskim, zgłębialiśmy świat prospectingu, dyskutując o jego rosnącej roli oraz wspierających go innowacjach, które zostały zaprezentowane na konferencji Inbound 2023 przez  HubSpot.

  Dlaczego Prospecting Jest Kluczowy?

  W dzisiejszych czasach, gdzie rynek jest nasycony i konkurencja jest ogromna, prospecting staje się jednym z kluczowych elementów strategii sprzedaży. Umiejętne identyfikowanie i docieranie do potencjalnych klientów jest niezbędne, aby przedsiębiorstwa mogły skutecznie zwiększać swoją bazę klientów oraz obroty. HubSpot, rozpoznając ten trend, przedstawił na swoim corocznym wydarzeniu innowacyjne funkcjonalności, które mają na celu wspierać działania prospectingu, jednocześnie optymalizując czas pracy zespołów sprzedaży.

  Technologia na Służbie Prospectingowi

  Jednym z kluczowych trendów, które zostały omówione podczas konferencji Inbound, było wprowadzenie sztucznej inteligencji (AI) w celu wsparcia działań prospectingu i zarządzania sprzedażą. W szczególności, narzędzia AI od HubSpot ułatwiają zespołom sprzedaży operacje takie jak opracowywanie tekstów, raportowanie oraz tworzenie spersonalizowanej komunikacji do klientów - co wszystko przekłada się na bardziej efektywne i skoncentrowane działania sprzedażowe.

  Marketing jako Sojusznik Sprzedaży

  Podczas gdy marketing tradycyjnie koncentrował się na tworzeniu świadomości marki oraz generowaniu leadów, obecne trendy ukierunkowują dział marketingu jeszcze bliżej do działań sprzedażowych. Marketing wspomaga teraz sprzedaż nie tylko w kreacji person czy baz, ale także w zakresie identyfikacji potencjalnych klientów oraz przekierowywania ich na stronę internetową przedsiębiorstwa za pośrednictwem skutecznych kampanii reklamowych.

  Aplikacje takie jak Dealfront pomagają w identyfikacji i określaniu potencjalnych klientów, tworząc tym samym bardziej wydajne możliwości dla zespołów sprzedaży, które teraz mogą skoncentrować się na dobrze przygotowanych, potencjalnych klientach, którzy są już bardziej świadomi oferty firmy i gotowi do podjęcia decyzji zakupowych.

  Podsumowanie

  W naszym ostatnim odcinku podcastu, Efektywny Prospecting, wspólnie z Karolem Bartkowskim, zastanawialiśmy się nad kluczowymi elementami wprowadzonymi przez HubSpot, które z pewnością zmienią oblicze działań prospectingu oraz zbliżą ze sobą działy sprzedaży i marketingu. Jesteśmy przekonani, że te innowacje nie tylko zrewolucjonizują sposób, w jaki zespoły działają, ale także umożliwią organizacjom osiągnięcie lepszych wyników poprzez efektywniejsze i bardziej celowane strategie sprzedaży.

  Zapraszamy do wysłuchania pełnego odcinka naszego podcastu

  Zapraszamy do wysłuchania pełnego odcinka podcastu, gdzie zgłębiamy te kwestie, dzieląc się naszymi spostrzeżeniami i analizami na temat przyszłości prospectingu i tego, jak technologia i marketing mogą wspólnie pracować, aby przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

   

  Słuchaj podcastu w swojej ulubionej aplikacji

  Jesteśmy też na YouTube

   

   

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.