Mariusz Gliński 8 min

  CRM Online - Który wybrać? Poznaj 5 wiodących CRM

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Era instalowania CRM na komputerach minęła, teraz praktycznie każde nowoczesne CRM jest dostępne online. To przynosi firmom wiele korzyści, a jedną z najważniejszych jest możliwość automatycznej aktualizacji systemów bez naszego udziału.

  Dostęp do CRM jest również możliwy z dowolnego miejsca, gdzie jest internet. Na rynku znajdziesz wiele platform CRM online, a w naszym artykule przybliżymy Ci te które najcześciej pojawiają się na liście porównywanych przez klientów systemów trafiających do BusinessWeb :

  • HubSpot
  • Pipedrive
  • Livespace
  • Zoho CRM
  • Salesforce

   

  Dlaczego warto zainwestować w CRM online?

  Inwestycja w CRM online może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy. Dzięki systemowi CRM będziesz mógł efektywniej zarządzać relacjami z klientami, śledzić historię interakcji oraz analizować dane, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć potrzeby klientów i dostosować swoje działania sprzedażowe.

  Wprowadzenie CRM online do działalności firmy pozwoli na zwiększenie efektywności w obszarze obsługi klienta, a także ułatwi monitorowanie postępów i wyników działań sprzedażowych.

  Dzięki lepszemu zrozumieniu preferencji i potrzeb klientów, będziesz w stanie personalizować ofertę i komunikację, co może przynieść wzrost lojalności klientów oraz zwiększenie zysków firmy. Dodatkowo, analiza danych zebranych za pomocą CRM pozwoli na podejmowanie bardziej trafionych decyzji biznesowych oraz optymalizację strategii działań, co przyczyni się do dalszego rozwoju firmy na rynku.

  Ponadto, CRM online umożliwia łatwy dostęp do informacji o klientach z dowolnego miejsca i urządzenia, co zwiększa mobilność i elastyczność działania Twojego zespołu sprzedażowego.

   

  Nowe wezwanie do działania

   

  Jakie funkcje powinien posiadać dobry CRM online?

  Dobry CRM online powinien posiadać szereg funkcji, które ułatwią Ci efektywne zarządzanie relacjami z klientami. Szukając CRM online zapewne jesteś na początku drogi z CRM lub chcesz przejść z wersji instalowanej na komputerze. Dlatego wśród podstawowych funkcji warto wymienić te, od których należy zacząć wdrożenie CRM:

  • możliwości integracji CRM z Twoją pocztą, kalendarzem
  • posiadanie aplikacji mobilnej
  • istnienie polskiej wersji językowej
  • czytelny interfejs pracy na kontaktach firmach i transakcjach
  • gotowe raporty, które szybko pokażą Ci wyniki sprzedaży
  • automatyzacje pomagające Ci pamiętać o zadaniach i wykonujące za Ciebie zmiany w systemie

  Pamiętaj, że każda firma ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego kluczowe jest dostosowanie funkcji CRM online do specyfiki działalności Twojej firmy. Wszystkie systemy CRM oferują obecnie dostęp do wersji darmowej lub udostępniają bezpłatny okres próbny nawet do 14 dni. Dzięki temu będziesz mógł lepiej poznać działanie systemu.

  Platformy CRM takie jak HubSpot, SalesForce czy Zoho, posiadają dodatkowo zaawansowane funkcje, które są dedykowane bardziej zaawansowanym firmom. Dają one możliwość tworzenia własnych raportów, zaawansowanej analizy transakcji, wsparcia działań prospectingowych oraz automatyzacji procesów sprzedażowych.

  Przegląd popularnych platform CRM online 

  Na rynku istnieje wiele popularnych platform CRM online, takich jak HubSpot, Livespace, Pipedrive, Zoho CRM i Salesforce. Każda z tych platform ma swoje unikalne cechy i funkcje, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować każdą z opcji i wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojej firmy.

   

  LiveSpace

  Livespace to polski system CRM, który oferuje szybki start zespołowi sprzedaży, umożliwiając im efektywną pracę w systemie. Jego prostota i intuicyjność sprawiają, że jest idealny dla zespołów, które chcą szybko rozpocząć korzystanie z CRM i skoncentrować się na podstawowych działaniach sprzedażowych. Warto rozważyć wybór Livespace, jeśli poszukujesz prostego i skutecznego narzędzia CRM do rozpoczęcia pracy z zespołem sprzedażowym.

  Kiedy go wybrać? - Prowadzisz podstawowe działania sprzedażowe i potrzebujesz prostego systemu na start. 

   

  Pipedrive

  Pipedrive to system CRM online skoncentrowany na wspieraniu sprzedawców w ich codziennych działaniach, oferujący bardziej zaawansowane automatyzacje i raporty niż Livespace. Doskonale sprawdza się także w działaniach prospectingowych, zapewniając liczne funkcje do zarządzania nowymi potencjalnymi klientami. W swojej kategorii cenowej wyróżnia się jako lider pod względem stosunku ilości funkcji do ceny.

  Kiedy go wybrać? Prowadzisz prospecting klientów, potrzebujesz automatyzacji pracy sprzedaży i bardziej zaawansowanych raportów.

   

  HubSpot

  HubSpot to nie tylko narzędzie wspierające pracę sprzedawcy, jak ma to miejsce w Pipedrive, ale również platforma, na której mogą pracować dział marketingu i obsługa klienta. Jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które chcą integrować swoje działania sprzedażowe i marketingowe w jednym systemie. Dodatkowo, umożliwia tworzenie spersonalizowanych raportów oraz zaawansowane automatyzacje.

  Jeżeli chcesz poznać HubSpot to obejrzyj nasze video DEMO >>> [VIDEO] - Demo HubSpot CRM

  Kiedy go wybrać? - Szukasz rozwiązań integrujących marketing i sprzedaż oraz obsługę klienta w jednym narzędziu. Potrzebujesz tworzyć własne raporty i automatyzacje.

   

   

  Salesforce

  Salesforce to pionier w dziedzinie CRM Online. Był jednym z pierwszych graczy, którzy wykorzystali potęgę internetu do tworzenia rozwiązań online. Mimo że obecnie oferuje rozwiązania dla małych firm, najczęściej jest wybierany przez większe organizacje, które potrzebują spersonalizować CRM do swoich indywidualnych potrzeb. Jego główną zaletą jest możliwość rozwijania i modyfikowania pod własne potrzeby, zarówno poprzez konfigurację, jak i programowanie.

  Przed wyborem Salesforce warto zapoznać się z naszym artykułem  10 rzeczy o których musisz wiedzieć wybierając Salesforce

  Kiedy go wybrać? - Kiedy potrzebujesz zaawansowanego CRM, który zespół programistów dostosuje do Twoich celów.

   

  ZOHO CRM

  Zoho CRM, podobnie jak Salesforce, jest często wybierany ze względu na swoje zaawansowane możliwości dostosowywania do indywidualnych potrzeb, które mogą wymagać nawet zaawansowanego programowania. Oferuje on szeroki zakres funkcji, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie systemu do specyfiki działalności każdej firmy. Dzięki Zoho CRM można tworzyć spersonalizowane rozwiązania, które idealnie wspierają procesy biznesowe i pozwalają na skuteczne zarządzanie relacjami z klientami. 

  Kiedy go wybrać? - Kiedy potrzebujesz zaawansowanego CRM, który zespół programistów dostosuje do Twoich celów.

  Kluczowe czynniki do rozważenia podczas wyboru CRM online

  Podczas wyboru odpowiedniego systemu CRM online warto również zastanowić się nad stopniem zaawansowania technologicznego firmy oraz dostępnością zasobów do wdrożenia i obsługi nowego narzędzia. Ważne jest także uwzględnienie ewentualnych integracji z innymi systemami, które są już w użyciu w firmie.

  Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa danych oraz zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, zwłaszcza w kontekście nowych regulacji GDPR.

  Wsparcie techniczne i szkolenia dla pracowników mogą okazać się kluczowe przy wdrożeniu nowego systemu CRM online. Dlatego warto sprawdzić, jakie opcje wsparcia oferują dostawcy CRM oraz czy istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych szkoleń dla pracowników.

  Podsumowując, wybór odpowiedniego systemu CRM online powinien być starannie przemyślany i dostosowany do konkretnych potrzeb i specyfiki działalności firmy. Przed podjęciem decyzji warto przetestować kilka różnych platform, skonsultować się z zespołem i wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada wymaganiom biznesowym.

   

  Podsumowanie i wybór najlepszego CRM online dla Twojej firmy

  Podsumowując, wybór najlepszego CRM online dla Twojej firmy wymaga dokładnej analizy i zrozumienia potrzeb biznesowych. Przetestuj kilka różnych platform, skonsultuj się z zespołem i wybierz narzędzie, które pomoże Ci efektywniej zarządzać relacjami z klientami i zwiększyć sprzedaż.

  Jeżeli potrzebujesz wsparcia z wyborem CRM, skorzystaj z naszej pomocy. Rozpoznamy Twoje potrzeby i dobierzemy rozwiązanie, które będzie do Ciebie najlepiej dopasowane.

   

  Nowe wezwanie do działania

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.