Mariusz Gliński 6 min

  Wybór CRM dla Twojej firmy - HubSpot, Pipedrive czy Livespace

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Wybór CRM dla Twojej firmy - HubSpot, Pipedrive czy Livespace
  7:15

  Przedstawiając się przed wyborem systemu CRM, firmy często stają w obliczu trudnego zadania wyboru pomiędzy trzema popularnymi rozwiązaniami dla małych i średnich: HubSpot, Pipedrive i LiveSpace.

  hubspot-pipedrive-livespace-logo


  Każde z tych rozwiązań oferuje niepowtarzalne cechy i funkcjonalności, które idealnie pasują do różnych rodzajów działalności biznesowej.

  Przyjrzyjmy się bliżej ich cechom, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.


  Porównanie Głównych Cech CRM


  1. Specjalizacja i zakres funkcji nie związanych z procesami sprzedaży

   

  livespace-logo     Pipedrive_Logo

  Te systemy skupiają się głównie na procesach sprzedaży. Są to dedykowane rozwiązania, które dostarczają narzędzi niezbędnych do skutecznego zarządzania i monitorowania procesów sprzedażowych. Pipedrive oferuje również funkcje marketingowe, takie jak email marketing czy formularze kontaktowe, jednak są one ograniczone w porównaniu do innych systemów.

  HubSpot-logo-1

  Oprócz rozwiązań CRM dla sprzedaży, HubSpot oferuje również rozbudowane funkcje marketingowe, obsługi klienta oraz budowy stron internetowych. Łączy dane z tych trzech procesów w jednym systemie CRM.

   

  2. Lokalizacja i wsparcie techniczne

  livespace-logo

  Jako rodzima polska firma, LiveSpace oferuje wysoką jakość interfejsu użytkownika oraz wsparcie techniczne w języku polskim. Jest to niezwykle ważna zaleta dla polskich firm, które cenią sobie komunikację i pomoc w rodzimym języku.

   

  HubSpot-logo-1     Pipedrive_Logo

  Oba systemy są dostępne w języku polskim, jednak pochodzą one z USA i oferują wsparcie techniczne głównie w języku angielskim (BusinessWeb oferuje płatne wsparcie w języku polskim). Dodatkowo, oba systemy wymagają dodatkowego interfejsu do integracji z polskim systemem GUS, co może być pewnym utrudnieniem. W przypadku LiveSpace, interfejs jest dostępny bez konieczności dodatkowych integracji.

  New call-to-action

   

  3. Skalowalność i rozwój firmy

  livespace-logo

  LiveSpace jest najprostszym w użyciu rozwiązaniem, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla firm, które dopiero rozpoczynają pracę z CRM, zapewniając szybką adaptację systemu. Należy jednak zauważyć, że brak zaawansowanych funkcji może ograniczać rozwój firmy, wymagając w przyszłości migracji na bardziej zaawansowane CRM.

   

  HubSpot-logo-1

  HubSpot jest idealnym wyborem dla firm, które pragną dynamicznego rozwoju wraz z systemem CRM. Oferuje on proste rozwiązania dla mniejszych przedsiębiorstw oraz zaawansowane funkcje Enterprise dla większych organizacji. W ramach funkcji Professional i Enterprise, HubSpot zapewnia własny model danych, zaawansowane obliczenia i analizy, gotowe integracje z narzędziami raportowymi, takimi jak Power Bi, funkcje SSO, zaawansowane zarządzanie dostępem oraz możliwość zaawansowanego programowania automatyzacji procesów.

   

  Pipedrive_Logo

  Pipedrive to atrakcyjna cenowo opcja dla firm, które poszukują CRM skoncentrowanego na sprzedaży. Oferuje on automatyzację procesów oraz zaawansowane raporty w najbardziej konkurencyjnej cenie na rynku (o 50% niższej niż HubSpot, a LiveSpace w tej samej cenie nie oferuje tak rozbudowanych funkcji).

   

  4. Kluczowe różnice w funkcjach - środkowe pakiety cenowe

   

  HubSpot-logo-1

  HubSpot umożliwia dodawanie nielimitowanej liczby darmowych użytkowników, co jest niezwykle korzystne dla zespołów wsparcia sprzedaży, księgowości oraz działu prawnego, którzy mogą korzystać z systemu bez dodatkowych kosztów. Co więcej, moduły marketingowe oraz obsługi klienta integrują wszystkie kluczowe procesy w jednym miejscu.

  Dodatkowo zapewnia możliwość automatyzacji procesów sprzedażowych oraz tworzenia własnych raportów (unikalna cecha HubSpot), które są dostępne od planu cenowego - 100 euro za użytkownika (najwyższy koszt za automatyzację procesów z 3 systemów).

  Dodatkowo, moduł generowania ofert wymaga programowania, jeśli chcemy stworzyć własną dostosowaną od zera ofertę lub zintegrować się z zewnętrznym systemem, takim jak Panda Docs.

   

  Pipedrive_Logo

  Pipedrive oferuje funkcje prospectingu oraz moduł marketingu e-mail, co jest korzystne dla firm poszukujących podstawowej integracji marketingowej. System dostarcza również rozbudowane raporty, które można dostosowywać do własnych potrzeb, choć nie oferuje możliwości tworzenia własnych raportów, jak ma to miejsce w przypadku HubSpot. Dodatkowo, Pipedrive posiada moduł generowania dokumentów, takich jak oferty i faktury, bezpośrednio z CRM (konieczność zakupu osobnego modułu).

   

  livespace-logo

  LiveSpace skupia się głównie na pracy nad szansami sprzedażowymi, oferując prosty interfejs oraz gotowe raporty, choć brakuje możliwości ich dostosowywania. Automatyzacja procesów w LiveSpace jest ograniczona do rotacji kontaktów. System umożliwia generowanie dokumentów, takich jak oferty czy faktury, na podstawie danych z CRM.

  Dodatkowo, LiveSpace posiada natywną integrację z GUS. Należy jednak zauważyć, że brakuje natywnych rozwiązań marketingowych w tym systemie oraz nie ma on funkcji wsparcia prospectingu. 

   

  Wybór CRM: Kwestie do rozważenia

  Podsumowując analizy powyżej, prezentujemy nasze zalecenie dla osób szukających systemu CRM:

   

  livespace-logo

  Idealny wybór dla firm, które cenią prostotę i polskie wsparcie.

  Ten system doskonale sprawdzi się na początku, umożliwiając szybką adaptację pracy w obszarze CRM. W przypadku rozbudowy procesów sprzedażowych w kierunku większej automatyzacji lub budowy prospectingu, może jednak być konieczna zmiana systemu.


  Pipedrive_Logo

  Najlepsza cena / jakość za system oferujący funkcje automatyzacji procesów.

  Oferuje pełne wsparcie procesu sprzedaży, prospectingu i podstawowową integrację marketingową. Idealny dla firm poszukujących zaawansowanych raportów i automatyzacji w procesach sprzedaży oraz prowadzących aktywny prospecting. Zaawansowana integracja z procesami marketingu oraz wsparcia klienta, może wymagać przyszłej migracji do HubSpot.

  HubSpot-logo-1

  Najlepszy dla firm, które potrzebują kompleksowego systemu wspierającego zarówno sprzedaż, marketing oraz obsługę klienta w jednym rozwiązaniu.

  HubSpot jest idealny dla rosnących firm, które wymagają skalowalnego i wszechstronnego systemu CRM. Umożliwia prowadzanie funkcji enterprise, gdy pojawią się potrzeby na tym poziomie w firmie. 

  Podsumowanie

  Wybór systemu CRM zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar firmy, potrzeby w zakresie sprzedaży, marketingu i wsparcia klienta, oraz preferencje w zakresie języka i wsparcia technicznego. LiveSpace jest idealnym wyborem dla firm, które cenią sobie prostotę i lokalne wsparcie. Pipedrive oferuje zbalansowaną funkcjonalność dla firm, które chcą zautomatyzować procesy sprzedaży i zintegrować podstawowe działania marketingowe. HubSpot, z kolei, jest najlepszym rozwiązaniem dla firm, które szukają kompleksowego systemu CRM, który będzie rósł razem z nimi, integrując wiele procesów w jednym rozwiązaniu.

  Szukasz CRM dla swojej firmy?

  Doradzimy pomiędzy HubSpot, Livespace i Pipedrive! 🚀

  Skontaktuj się i wybierz najlepsze rozwiązanie ➜

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.