Mariusz Gliński 7 min

  Lusha i HubSpot – wzmocnij skuteczność działań swojej sprzedaży

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Chcesz zwiększyć efektywność swojej sprzedaży i pozyskać dane o klientach, których brakuje w sieci, na LinkedIn lub Sales Navigatorze? Skorzystaj z aplikacji Lusha! A kiedy połączysz ją z HubSpot, zrewolucjonizujesz swój sposób, w jaki zdobywasz, zarządzasz i przekształcasz kontakty w płacących klientów. Poznaj czym jest Lusha, jakie daje korzyści integracja Lusha i HubSpot i jak wygląda połączenie obu narzędzi w praktyce.

  Czym jest Lusha?

  Lusha to narzędzie, które sprawia, że zespół sprzedaży zyskuje przewagę konkurencyjną, dzięki pozyskiwaniu danych o klientach, które nie są łatwo dostępne w sieci, na LinkedIn czy Sales Navigatorze.

  Dzięki Lusha sprzedawcy mogą szybko i łatwo zdobywać informacje kontaktowe oraz szczegółowe dane o firmach, co pozwala na skuteczniejsze targetowanie i nawiązywanie relacji z potencjalnymi klientami. Sprzedawca dzięki temu może skupić się na tym, co naprawdę istotne – budowaniu wartościowych relacji i zwiększaniu obrotów.

  Główne funkcje Lusha

  Lusha to narzędzie, dzięki któremu celniej pozyskasz dane o kontaktach i firmach. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym cechom i funkcjom tego rozwiązania.

  • Pozyskiwanie danych kontaktowych

  Lusha umożliwia szybkie wyszukiwanie i zbieranie istotnych danych kontaktowych o potencjalnych klientach, takich jak adresy e-mail, numery telefonów, stanowiska czy miejsce pracy. Dzięki temu sprzedaż może skupić się na nawiązywaniu kontaktów z właściwymi osobami, co zwiększa efektywność działań.

  • Wzbogacanie informacji o firmach

  Platforma Lusha dostarcza również wartościowych informacji o firmach, takich jak branża, rozmiar, lokalizacja czy roczne przychody. Te szczegółowe dane umożliwiają lepsze zrozumienie potrzeb klientów oraz dopasowanie oferty do ich oczekiwań.

  • Integracje z popularnymi narzędziami CRM

  Lusha oferuje integrację z wieloma popularnymi narzędziami CRM i marketingowymi, takimi jak HubSpot, Salesforce czy Pipedrive. Dzięki temu użytkownicy mogą automatycznie importować dane kontaktowe z Lusha do swoich ulubionych platform.

  • Współpraca między zespołem

  Platforma Lusha ułatwia współpracę z zespołem, dzięki funkcjom takim jak udostępnianie danych kontaktowych czy wspólne zarządzanie listami kontaktów. W ten sposób wszyscy członkowie zespołu mają dostęp do tych samych informacji, co przyczynia się do lepszej koordynacji działań.

  • Bezpieczeństwo i ochrona danych

  Lusha dba o bezpieczeństwo i prywatność danych, stosując najnowocześniejsze technologie ochrony i przestrzegając wszelkich wymogów prawnych związanych z przetwarzaniem danych osobowych.


  Co to HubSpot?

  HubSpot to narzędzie CRM, które pomaga organizacjom w zarządzaniu relacjami z klientami, marketingiem, sprzedażą i obsługą klienta. Platforma oferuje zestaw narzędzi do zarządzania danymi klientów, tworzenia kampanii marketingowych, analizy wyników sprzedaży i wiele innych funkcji.

  Jednym z kluczowych elementów HubSpot jest centralna baza danych, w której przechowywane są informacje o klientach. Dzięki temu firmy mogą w łatwy sposób segmentować klientów, prowadzić działania sprzedażowe i marketingowe, a także monitorować interakcje z klientami na każdym etapie ich podróży zakupowej.

  Ponadto platforma HubSpot wspiera działania sprzedażowe poprzez automatyzację procesów i dostarczanie użytecznych informacji, które pomagają zespołom sprzedaży lepiej rozumieć potrzeby klientów. Funkcje te obejmują śledzenie działań, automatyczne przypisywanie zadań oraz tworzenie raportów i analiz.

  → Poznaj podstawowe funkcje HubSpot CRM  

  Kluczowe korzyści integracji Lusha z HubSpot

  Integracja Lusha z HubSpot to połączenie dwóch narzędzi, które razem tworzą synergiczne rozwiązanie dla firm dążących do zwiększenia efektywności działań marketingowych i sprzedażowych.

  Dzięki integracji HubSpot i Lusha możesz:

  • Przeglądać leady i większość danych kontaktowych z jednego miejsca
  • Umożliwić handlowcom rejestrowanie leadów do odpowiednich przepływów pracy i szybsze uruchamianie automatyzacji sprzedaży
  • Skończyć z ręcznym wprowadzaniem danych, dzięki automatycznemu importowi kontaktów
  • Aktualizować dane potencjalnych klientów w dowolnym momencie
  • Wyeliminować zbędne rekordy

  Dlaczego warto zintegrować Lusha z HubSpot?

  Integracja Lusha z HubSpot przynosi wiele korzyści dla firm, które chcą wzmocnić swoje działania sprzedażowe. Spójrz na kilka z nich:

  • Ulepszenie strategii lead generation

  Integracja Lusha z HubSpot pozwala na pozyskiwanie wartościowych danych kontaktowych, które mogą być wykorzystane do lepszego targetowania potencjalnych klientów. Dzięki temu, działania lead generation stają się bardziej precyzyjne, a zespoły marketingowe mogą skupić się na nawiązywaniu kontaktów z odpowiednimi osobami, zwiększając tym samym szanse na konwersję na lead i przekazanie go do dalszych procesów sprzedażowych.

  • Wsparcie działań marketingowych

  Dzięki integracji zespoły marketingowe mają dostęp do aktualnych danych kontaktowych oraz szczegółowych informacji o klientach, co pozwala np. na tworzenie spersonalizowanych kampanii. Personalizacja treści sprawia, że kampanie są lepiej dopasowane do potrzeb i oczekiwań odbiorców, co zwiększa ich skuteczność.

  • Zwiększenie efektywności działań sprzedażowych

  Integracja Lusha z HubSpot pozwala zespołom sprzedaży na łatwiejsze zarządzanie danymi kontaktowymi oraz informacjami o klientach. Dzięki temu zespoły mogą szybko reagować na potrzeby klientów, dostosowywać ofertę do ich oczekiwań oraz lepiej planować dalsze działania, co przyczynia się do zwiększenia efektywności sprzedaży.

  Jak zintegrować Lusha z HubSpot?

   
  Poniżej znajdziesz krok po kroku proces integracji Lusha z HubSpot. Zobacz, jak łatwo możesz połączyć te dwie platformy, aby uzyskać lepsze wyniki sprzedaży i marketingu.
   
  • Krok 1: Utwórz konto w Lusha (w HubSpot na pewno już masz ;))
   
  Aby rozpocząć integrację, upewnij się, że posiadasz aktywne konta zarówno w Lusha, jak i w HubSpot.
   
  • Krok 2: Zaloguj się do Lusha Dashboard
   
  Po zalogowaniu się do swojego konta Lusha przejdź do panelu użytkownika (Dashboard), gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i ustawienia związane z Twoim kontem.
   
  • Krok 3: Przejdź do sekcji "Integracje"
   
  W panelu użytkownika Lusha znajdź sekcję "Integracje" (Integrations) w menu po lewej stronie. Kliknij na nią, aby zobaczyć listę dostępnych integracji.
   
  • Krok 4: Wybierz HubSpot z listy integracji
   
  Na liście dostępnych integracji, znajdź HubSpot i kliknij przycisk "Połącz" (Connect) lub "Skonfiguruj" (Configure), aby rozpocząć proces integracji.
   
  • Krok 5: Autoryzuj połączenie z HubSpot
   
  Zostaniesz przekierowany na stronę HubSpot, gdzie musisz zalogować się do swojego konta i autoryzować połączenie z Lusha. HubSpot poprosi Cię o udzielenie odpowiednich uprawnień, które pozwolą na wymianę danych między dwiema platformami.
   
  • Krok 6: Skonfiguruj ustawienia integracji
   
  Po autoryzacji połączenia wróć do panelu użytkownika Lusha i skonfiguruj ustawienia integracji z HubSpot. Możesz ustawić, jakie dane mają być przesyłane, jak często mają być aktualizowane oraz jakie zdarzenia mają uruchamiać synchronizację danych.
   
  • Krok 7: Zapisz zmiany
   
  Po skonfigurowaniu ustawień integracji kliknij przycisk "Zapisz" (Save), aby zatwierdzić zmiany. Integracja Lusha z HubSpot zostanie aktywowana, a dane kontaktowe oraz informacje o firmach będą automatycznie przesyłane między dwiema platformami.
   
  Gratulacje! Teraz Twoje konto Lusha jest zintegrowane z HubSpot! :)
   

  Podsumowanie

  Integracja Lusha z HubSpot to połączenie dwóch zaawansowanych narzędzi, które razem pomagają zwiększać efektywności działań sprzedażowych.

  Dzięki automatycznemu importowaniu danych kontaktowych, uzupełnianiu profilów klientów oraz personalizacji podejścia do klientów, zespoły sprzedaży mogą lepiej zrozumieć potrzeby potencjalnych i obecnych klientów, prowadzić skuteczniejsze rozmowy handlowe oraz zwiększać konwersję.

  Integracja Lusha z HubSpot to doskonała okazja, aby usprawnić procesy sprzedaży w Twojej firmie. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas, zasoby i skupić się na kluczowych aspektach sprzedaży i osiągać lepsze wyniki finansowe.

   

  Webinary - Konfiguracja procesu sprzedaży

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.