Mariusz Gliński 17 min

  CRM dla dużej firmy - poznaj HubSpot Sales Enterprise

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Wybór systemu CRM (Customer Relationship Management) przez duże firmy wiąże się z kilkoma kluczowymi wyzwaniami. Oto cztery z najbardziej istotnych

  1. Integracja z Istniejącymi Systemami:  Duże firmy często korzystają z wielu różnych systemów i technologii. Ważne jest, aby wybrany system CRM mógł być łatwo zintegrowany z istniejącymi rozwiązaniami, takimi jak systemy ERP (Enterprise Resource Planning), narzędzia do zarządzania danymi, platformy e-commerce i inne narzędzia biznesowe. Zapewnienie płynnej integracji jest kluczowe dla zachowania efektywności operacyjnej i uniknięcia problemów z kompatybilnością.

  2. Skalowalność i Elastyczność:  Duże firmy muszą wybierać systemy CRM, które nie tylko spełniają ich obecne potrzeby, ale są także skalowalne i elastyczne, aby sprostać przyszłym wymaganiom. W miarę rozwoju firmy i zmiany warunków rynkowych, system CRM powinien być w stanie dostosować się do nowych procesów biznesowych, zwiększonej liczby użytkowników, rozszerzonej działalności geograficznej, a także do ewolucji strategii sprzedażowych i marketingowych.

  3. Bezpieczeństwo i Zgodność z Przepisami: Duże firmy często operują w różnych jurysdykcjach i muszą przestrzegać szeregu przepisów dotyczących prywatności danych i bezpieczeństwa, takich jak GDPR w Europie. Wybór systemu CRM, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych, regularne aktualizacje bezpieczeństwa oraz zgodność z lokalnymi i globalnymi przepisami, jest niezbędny.

  4. Zarządzanie Zmianą i Szkolenie Użytkowników: Implementacja nowego systemu CRM w dużej organizacji często wymaga znaczących zmian w procesach biznesowych i codziennej pracy użytkowników. Kluczowym wyzwaniem jest zarządzanie tym procesem zmiany, włączając w to szkolenie i wsparcie użytkowników, aby zapewnić wysoki poziom przyjęcia systemu i jego efektywne wykorzystanie. Należy zadbać o to, by pracownicy rozumieli korzyści płynące z nowego systemu i byli odpowiednio przeszkoleni w jego użytkowaniu.

   

  Poznaj HubSpot w 30 minut! Dowiedz się jak może pomóc Twojej firmie i jaka jest jego przewaga nad innymi systemami. Zapisz się na DEMO >>

   

  Kluczowe funkcje HubSpot jako CRM dla dużych firm

  HubSpot do kompleksowa platforma CRM nie sam system CRM. To rozwiązanie które łączy w sobie narzędzia dla sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Umożliwia także zintegrowanie strony internetowej z CRM. 

   

  crm dla dużych firm, który usprawnia procesy

   

  Sales Hub w HubSpot to kompleksowy system dedykowany sprzedaży, który oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości. Dzięki Sales Hub, firmy mogą efektywnie zarządzać swoimi procesami sprzedażowymi, tworzyć lejki sprzedażowe, analizować wyniki oraz śledzić interakcje z klientami. To narzędzie, które umożliwia firmom skuteczne zarządzanie kontaktami, automatyzację procesów sprzedażowych oraz generowanie raportów do analizy efektywności działań. 

   

  crm dla dużej firmy lista funkcji

   

  Zarządzanie kontaktami i firmami

  HubSpot to nie tylko zaawansowane narzędzie CRM dla dużych firm, ale także platforma, która umożliwia łatwe zarządzanie bazą danych kontaktów i firm. Dzięki HubSpotowi możesz skutecznie segmentować swoich klientów na podstawie różnych kryteriów, takich jak branża, lokalizacja czy wielkość przedsiębiorstwa. To pozwala na bardziej ukierunkowane podejście i personalizację interakcji z klientami.

  Dodatkowo, HubSpot umożliwia śledzenie historii kontaktów, dzięki czemu można skupić się na budowaniu trwałych relacji i zapewnić doskonałą obsługę klienta. To nieocenione narzędzie dla dużych firm, które chcą skutecznie zarządzać swoimi kontaktami i firmami, zapewniając im najlepsze doświadczenia.

   

  crm dla dużej firmy, który daję pełny wgląd w ścieżkę klienta

   

  Moduł prospectingu w HubSpot to niezwykle istotne narzędzie dla zespołów sprzedażowych, które pragną skutecznie pozyskiwać nowych klientów i rozwijać swoją bazę klientów. Dzięki temu modułowi, przedstawiciele sprzedaży mają możliwość identyfikowania potencjalnych klientów, analizowania ich potrzeb i preferencji, oraz skutecznego nawiązywania kontaktu w odpowiednim momencie.

   

  prospecting w crm dla dużych firm

   

  Funkcja prospectingu w HubSpot

   

   [VIDEO] - prezentacja funkcji Prospecting HubSpot

   

  Automatyzacja procesu sprzedaży

  Automatyzacja procesu sprzedaży jest niezwykle ważnym elementem crm dla dużych firm, które pragną osiągnąć sukces na konkurencyjnym rynku. Dzięki narzędziom do automatyzacji codziennych zadań sprzedażowych, zespoły sprzedażowe mają możliwość skupienia się na bardziej strategicznych działaniach, takich jak budowanie relacji z klientami i opracowywanie strategii sprzedażowych.

  Automatyzacja procesu sprzedaży w HubSpot pozwala firmom oszczędzić czas i zasoby, eliminując konieczność ręcznego wykonywania powtarzalnych zadań. Dzięki temu, zespoły sprzedażowe mogą skoncentrować się na aktywnościach, które generują większą wartość dodaną, takich jak identyfikowanie potencjalnych klientów, budowanie relacji i prowadzenie skutecznych działań marketingowych.

  Funkcję automatyzacji pełni moduł Workflows, który umożliwia szybkie tworzenie nowych procesów automatyzacji. Jego zaletą jest również to, że jest uniwersalnym narzędziem dla wszystkich rozwiązań HubSpot, a zdobywając umiejętności jego obsługi, możemy efektywnie automatyzować różnorodne obszary marketingu oraz obsługę klienta.

   

  Moduł Worklow HubSpot

   

  Śledzenie interakcji z Klientami

  HubSpot posiada zaawansowane funkcje śledzenia interakcji z klientami, które pozwalają na pełne zrozumienie ich potrzeb i preferencji. System rejestruje nie tylko interakcje poprzez e-mail, rozmowy telefoniczne i spotkania, ale również monitoruje aktywność klientów na stronie internetowej, w mediach społecznościowych i w innych kanałach komunikacji.

  Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mają pełen obraz interakcji klienta z firmą i mogą dostosować swoje podejście, oferty i komunikację w sposób indywidualny i skuteczny.

  HubSpot umożliwia także automatyczne powiadomienia o interakcjach klienta, dzięki czemu przedstawiciele sprzedaży mogą szybko reagować na zainteresowanie klienta i nawiązać kontakt w odpowiednim momencie. Dodatkowo, system oferuje funkcje analizy i raportowania interakcji klienta, które pozwalają na śledzenie trendów, identyfikację obszarów do optymalizacji i podejmowanie świadomych decyzji biznesowych.

   

  crm dla dużej firmy i interakcje z klientem

  Powiadomienia o zdarzeniach w poczcie Gmail. HubSpot posiada integracje z Gmail i Outlook.

   

  Dzięki możliwości pełnego śledzenia interakcji z klientami, HubSpot umożliwia efektywne zarządzanie relacjami i budowanie trwałych więzi z klientami. Przedstawiciele sprzedaży mają dostęp do pełnej historii interakcji, dzięki czemu mogą dokładnie zrozumieć potrzeby klienta, dostosować swoje działania i oferty, oraz zapewnić wysoką jakość obsługi. To niezwykle cenne narzędzie dla dużych firm, które pragną skutecznie zarządzać relacjami z klientami i osiągnąć sukces na konkurencyjnym rynku.

   

  Zarządzanie Lejkiem Sprzedażowym

  Zarządzanie lejkiem sprzedażowym to kluczowy element skutecznego systemu CRM dla dużych firm. HubSpot oferuje zaawansowane narzędzia do tworzenia i zarządzania lejkiem sprzedażowym, które umożliwiają dokładne śledzenie etapów sprzedaży i prognozowanie wyników. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mają pełną kontrolę nad procesem sprzedaży i mogą identyfikować obszary, które wymagają optymalizacji.

  Przy użyciu HubSpot można łatwo utworzyć lejek sprzedażowy, który odzwierciedla unikalne procesy biznesowe i kolejne etapy sprzedaży. System umożliwia śledzenie postępów i przemieszczanie potencjalnych klientów między różnymi etapami lejka. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mają pełen obraz sytuacji i mogą skutecznie zarządzać swoimi działaniami.

   

  lejek sprzedażowy w CRM-ie dla dużych firm

  Widok lejka transakcji w HubSpot

   

  Ważnym elementem zarządzania lejkiem sprzedażowym jest możliwość prognozowania wyników. HubSpot oferuje zaawansowane funkcje analityczne, które pozwalają na analizę danych sprzedażowych i przewidywanie przyszłych wyników. Dzięki temu, menedżerowie sprzedaży mogą podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe i dostosowywać strategie sprzedażowe w oparciu o rzeczywiste dane.

   

  Raporty prognozowania sprzedaży

   

  Identyfikacja obszarów do optymalizacji jest kluczowa dla ciągłego doskonalenia procesu sprzedaży. HubSpot umożliwia analizę danych sprzedażowych, takich jak czas trwania poszczególnych etapów sprzedaży, współczynnik konwersji i wartość transakcji. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży i menedżerowie mogą identyfikować obszary, które wymagają optymalizacji i podejmować działania naprawcze.

   

  Funkcja Deal Insight w CRM dla dużej firmy

  Funkcja Deal Insight - szybki dostęp do analizy postępów pracy na transakcji

   

  Analiza i Raportowanie Sprzedaży


  Analiza efektywności sprzedaży oraz raportowanie są kluczowymi elementami skutecznego systemu CRM dla dużych firm. HubSpot oferuje zaawansowane narzędzia analityczne i raporty, które umożliwiają szczegółową analizę wydajności sprzedaży, identyfikację trendów i podejmowanie świadomych decyzji biznesowych.

  Dzięki narzędziom analitycznym, przedstawiciele sprzedaży mają możliwość śledzenia kluczowych wskaźników wydajności, takich jak liczba pozyskanych leadów, wskaźnik konwersji, wartość transakcji czy czas trwania procesu sprzedażowego. Analiza tych danych pozwala na ocenę efektywności działań sprzedażowych, identyfikację obszarów do optymalizacji oraz podejmowanie świadomych decyzji biznesowych.

   

  Raportowanie w crm dla dużych firm

  Przykład modułu raportowego HubSpot

   

  HubSpot oferuje możliwość budowy własnych raportów dzięki funkcji Custom Report Builder, która pozwala dostosować raporty do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mogą tworzyć spersonalizowane raporty, uwzględniające konkretne wskaźniki i dane, które są kluczowe dla ich działalności.

  Funkcja Custom Report Builder w HubSpot daje pełną swobodę w projektowaniu raportów, co pozwala na lepsze zrozumienie efektywności działań sprzedażowych i podejmowanie bardziej precyzyjnych decyzji biznesowych. To narzędzie, które daje użytkownikom możliwość analizy danych w sposób kompleksowy i zindywidualizowany, co jest niezwykle istotne dla skutecznego zarządzania procesem sprzedaży i osiągnięcia sukcesu na rynku.

   

  Tworzenie raportów niestandardowych na potrzeby dużych firm w crm

  HubSpot Custom Report Builder

   

  Integracje HubSpot z narzędziami raportowania jak Power BI

  HubSpot posiada także integracje z popularnymi narzędziami raportowymi, takimi jak Power BI. Dzięki temu, firmy mogą łatwo analizować dane sprzedażowe i generować zaawansowane raporty, które pomagają w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Integracja z Power BI umożliwia importowanie danych z systemu CRM HubSpot, co pozwala na tworzenie interaktywnych wizualizacji i analizowanie ich w kontekście innych danych z firmy. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży i menedżerowie mają pełen obraz efektywności swoich działań i mogą podejmować lepsze decyzje biznesowe. Power BI oferuje również zaawansowane narzędzia do tworzenia dashboardów i raportów, które pozwalają na prezentację i udostępnianie danych w sposób czytelny i zrozumiały dla wszystkich zainteresowanych stron. Dzięki integracji z Power BI, HubSpot umożliwia jeszcze bardziej zaawansowaną i kompleksową analizę danych sprzedażowych, co jest niezwykle istotne dla dużych firm, które pragną monitorować swoje wyniki i podejmować odpowiednie działania w celu zwiększenia sprzedaży i osiągnięcia sukcesu na konkurencyjnym rynku.

   

  Integracja z narzędziami sprzedażowi

  Możliwość integracji z innymi platformami i narzędziami sprzedażowymi jest niezwykle ważna dla dużych firm, które korzystają z wielu systemów. Dzięki integracji, możliwe jest płynne przesyłanie danych między różnymi narzędziami sprzedażowymi, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie procesem sprzedaży i lepsze wykorzystanie dostępnych informacji.

  HubSpot umożliwia integrację z ponad 1400 aplikacjami m.in Gmail, Microsoft, Zoom czy Salesforce.

  CRM dla dużych firm z możliwością integracji z różnymi aplikacjami

   

  Integracja z LinkedIn Sales Navigator

  Integracja HubSpot z LinkedIn Sales Navigator to doskonałe rozwiązanie dla przedstawicieli sprzedaży, którzy pragną jeszcze bardziej zoptymalizować swoje działania. Dzięki tej integracji, przedstawiciele sprzedaży mają dostęp do najnowszych informacji o swoich potencjalnych klientach bezpośrednio w systemie CRM HubSpot. Mogą śledzić aktywność potencjalnych klientów na LinkedIn, taką jak ich aktualizacje profilu, publikacje czy komentarze, co daje im pełen obraz ich zainteresowań i potrzeb. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mogą personalizować swoje komunikaty i oferty, co zwiększa szanse na zainteresowanie klienta i finalizację transakcji. I

   

  CRM zintegrowany z linkedin sales navigator

  Integracja HubSpot z LinkedIn Sales Navigator

   

  Integracja HubSpot z Dealfront

  Integracja HubSpot z Dealfront to doskonałe rozwiązanie dla firm, które pragną jeszcze bardziej zoptymalizować swoje procesy sprzedażowe i osiągnąć większe sukcesy na konkurencyjnym rynku. Dealfront oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania ofertami i zamówieniami, które umożliwiają kompleksowe zarządzanie cyklem życia klienta. Dzięki integracji z HubSpot, przedstawiciele sprzedaży mają łatwy dostęp do informacji o ofertach i zamówieniach w systemie CRM, co pozwala na skuteczne zarządzanie procesem sprzedaży i doskonalenie relacji z klientami. Integracja umożliwia również synchronizację danych między HubSpot a Dealfront, co eliminuje potrzebę podwójnego wprowadzania danych i zapewnia spójność informacji w obu systemach. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mają pełen obraz działań sprzedażowych i mogą podejmować lepsze decyzje biznesowe. Integracja HubSpot z Dealfront to doskonałe rozwiązanie dla dużych firm, które pragną jeszcze bardziej zoptymalizować swoje procesy sprzedażowe i osiągnąć większe sukcesy na konkurencyjnym rynku.

  Dealfront-Web-Visitors

  Zarządzanie ofertami

  Zarządzanie ofertami to kluczowa funkcja systemu CRM dla dużych firm, która umożliwia kompleksowe zarządzanie cyklem życia klienta. HubSpot oferuje zaawansowane narzędzia do tworzenia, wysyłania i śledzenia ofert, co pozwala na skuteczne i efektywne prowadzenie działań sprzedażowych.

  Dzięki funkcjom do tworzenia ofert, przedstawiciele sprzedaży mogą łatwo i szybko przygotowywać profesjonalne i spersonalizowane oferty dla swoich klientów. System CRM umożliwia tworzenie ofert na podstawie szablonów, co przyspiesza proces i zapewnia spójność komunikacji z klientem. Ponadto, HubSpot umożliwia śledzenie ofert, co pozwala na monitorowanie postępów i zapewnienie terminowego dostarczenia oferty do klienta.

   

  tworzenie ofert - funkcja w crm dla dużych firm

  Moduł generowania ofert

   

  Mobilny CRM

  Mobilna aplikacja HubSpot to niezastąpione narzędzie dla przedstawicieli sprzedaży, które umożliwia im efektywne zarządzanie relacjami z klientami bez względu na miejsce i czas. Dzięki mobilnej aplikacji, sprzedawcy mają dostęp do pełnej historii interakcji z klientem, informacji o ofertach i transakcjach, a także możliwość śledzenia postępów w procesie sprzedażowym.

  Aplikacja HubSpot pozwala na szybką reakcję na zmieniające się sytuacje oraz skuteczne zarządzanie działaniami sprzedażowymi w terenie. Dzięki mobilnej aplikacji HubSpot, przedstawiciele sprzedaży mogą być jeszcze bardziej produktywni i skuteczni w swojej pracy, co przekłada się na osiągnięcie lepszych wyników sprzedażowych i budowanie trwałych relacji z klientami.

   

  Aplikacja mobilna HubSpot

   

  Własny model danych w HubSpot - Custom Objects

  Jedną z najważniejszych funkcji HubSpot Sales Enterprise jest możliwość tworzenia własnego modelu danych, który pozwala firmom przechowywać informacje specyficzne dla ich branży i procesu sprzedaży. Dzięki funkcjom custom object, firmy mogą dostosować system CRM do swoich indywidualnych potrzeb, gromadząc dane dotyczące projektów, studentów, samochodów, sprzętu komputerowego, pracowników czy innych elementów, które są istotne dla procesu sprzedaży.

  Tworzenie własnego modelu danych na HubSpot umożliwia firmom gromadzenie i monitorowanie informacji, które są kluczowe dla ich działalności. Na przykład, firma zajmująca się projektami budowlanymi może przechowywać dane dotyczące poszczególnych projektów, takie jak harmonogramy, zasoby, budżety czy dokumentacja. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mają pełny wgląd w proces realizacji projektów i mogą skuteczniej zarządzać nimi.

   

  tworzenie własnych pół i obiektów w CRM

  Funkcja Custom Objects

   

  Inna firma, zajmująca się szkoleniami, może wykorzystać funkcje custom object do gromadzenia danych dotyczących studentów, takich jak informacje kontaktowe, historię szkoleń czy wyniki egzaminów. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mogą dostosować swoje działania do indywidualnych potrzeb studentów i oferować im bardziej spersonalizowane i efektywne szkolenia.

  Możliwość tworzenia własnego modelu danych na HubSpot jest niezwykle ważna dla dużych firm, które pragną dostosować system CRM do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży mają dostęp do pełnej i spersonalizowanej wiedzy o klientach, co pozwala na skuteczniejszą i bardziej efektywną obsługę.

   

  Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo danych jest niezwykle istotnym elementem dla każdej firmy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy cyberataki i naruszenia prywatności są coraz powszechniejsze. HubSpot doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego projektuje swoje rozwiązania tak, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych klientów.

  Szczegółowe informacje na temat bezpieczeństwa można uzyskać pobierając dokument >>> HubSpot dla CIO (PDF)

  HubSpot jest zgodny z przepisami o ochronie danych, takimi jak RODO (GDPR), co oznacza, że chroni dane osobowe klientów zgodnie z najwyższymi standardami. Wdrożenie certyfikatów SSL, jednokrotnego logowania (SSO) oraz dwuskładnikowego uwierzytelniania zapewnia dodatkową ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do danych. Ponadto, HubSpot stosuje prawnie uzasadnione metody przetwarzania danych, aby zachować pełną kontrolę nad danymi klientów.

  Bezpieczeństwo danych w HubSpot opiera się na wielopoziomowym podejściu do obrony. Firma korzysta z najlepszych praktyk branżowych i stale ulepsza swoje kontrole bezpieczeństwa, aby zapewnić optymalną ochronę. Dzięki temu, przedstawiciele sprzedaży i inni użytkownicy mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne i chronione.

  HubSpot dba o bezpieczeństwo danych we wszystkich swoich produktach, zapewniając bezpieczną i niezawodną platformę CRM dla firm każdej wielkości. Bezpieczeństwo danych jest priorytetem firmy, ponieważ zdają sobie sprawę, że zaufanie klientów jest niezwykle ważne dla sukcesu każdej firmy.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w HubSpot, możesz odwiedzić stronę HubSpot dotyczącą bezpieczeństwa, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

  Poznaj HubSpot w 30 minut! Dowiedz się jak może pomóc Twojej firmie i jaka jest jego przewaga nad innymi systemami. Zapisz się na DEMO >>

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.