Mariusz Gliński 2 min

  Gdy Właściciel Firmy Samodzielnie Zarządza Sprzedażą - Wyzwania i Rozwiązania - podcast 22

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Dzisiaj mam dla Was coś wyjątkowego - najnowszy odcinek naszego podcastu, w którym rozmowę przeprowadziłem wspólnie z niezwykle doświadczonym Karolem Bartkowskim. Temat, który poruszyliśmy, to prawdziwa esencja codziennych wyzwań przedsiębiorczości: "Gdy Właściciel Firmy Samodzielnie Zarządza Sprzedażą - Wyzwania i Rozwiązania".

  W naszej rozmowie z Karolem zagłębiliśmy się w realia, z którymi mierzy się właściciel firmy, będący jednocześnie jej sprzedawcą lub liderem zespołu sprzedażowego. To nie jest łatwe zadanie, a wyzwania są wielowymiarowe. Od braków w specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu w sprzedaży, po nieświadome tworzenie wewnętrznej konkurencji dla swoich pracowników - tematy, które omówiliśmy, są zarówno aktualne, jak i krytyczne dla sukcesu biznesowego.

  Podczas rozmowy z Karolem wyłoniliśmy kluczowe problemy, z którymi borykają się właściciele firm. Jednym z nich jest brak świadomości, jak ich własne działania mogą wpływać na efektywność i morale zespołu sprzedażowego. Ponadto, doświadczenie właściciela w biznesie i procesach biznesowych może niekiedy prowadzić do stawiania nierealistycznych oczekiwań wobec pracowników, którzy nie posiadają podobnego bagażu doświadczeń.

   

  To dopiero początek

  Ten podcast to dopiero początek! Zaplanowaliśmy serię rozmów, które będą sukcesywnie przybliżały i pogłębiały rozwiązania dla omówionych wyzwań. W kolejnych odcinkach skupimy się na bardzo praktycznych wskazówkach, które będą dopasowane do realiów małych firm. Porozmawiamy o tym, jak usprawnić procesy sprzedażowe, czy to poprzez zatrudnianie dodatkowych konsultantów zewnętrznych, czy też inwestowanie w rozwój pracowników poprzez dedykowane szkolenia.

  Dodatkowo, zastanowimy się nad rolą technologii, takiej jak systemy CRM, w usprawnianiu pracy zespołu sprzedażowego. Wszystko po to, aby właściciele firm mogli nie tylko skuteczniej zarządzać sprzedażą, ale również rozwijać swoje biznesy w zrównoważony i przemyślany sposób.

  Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tego podcastu - to inwestycja w wiedzę, która może zaważyć na przyszłości Waszej firmy. Do usłyszenia!

  Słuchaj podcastu w swojej ulubionej aplikacji

  Jesteśmy też na YouTube

   

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.