Skip to content
Mariusz Gliński 2 min

Gdy Właściciel Firmy Samodzielnie Zarządza Sprzedażą - Wyzwania i Rozwiązania - podcast 22

Dzisiaj mam dla Was coś wyjątkowego - najnowszy odcinek naszego podcastu, w którym rozmowę przeprowadziłem wspólnie z niezwykle doświadczonym Karolem Bartkowskim. Temat, który poruszyliśmy, to prawdziwa esencja codziennych wyzwań przedsiębiorczości: "Gdy Właściciel Firmy Samodzielnie Zarządza Sprzedażą - Wyzwania i Rozwiązania".

W naszej rozmowie z Karolem zagłębiliśmy się w realia, z którymi mierzy się właściciel firmy, będący jednocześnie jej sprzedawcą lub liderem zespołu sprzedażowego. To nie jest łatwe zadanie, a wyzwania są wielowymiarowe. Od braków w specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu w sprzedaży, po nieświadome tworzenie wewnętrznej konkurencji dla swoich pracowników - tematy, które omówiliśmy, są zarówno aktualne, jak i krytyczne dla sukcesu biznesowego.

Podczas rozmowy z Karolem wyłoniliśmy kluczowe problemy, z którymi borykają się właściciele firm. Jednym z nich jest brak świadomości, jak ich własne działania mogą wpływać na efektywność i morale zespołu sprzedażowego. Ponadto, doświadczenie właściciela w biznesie i procesach biznesowych może niekiedy prowadzić do stawiania nierealistycznych oczekiwań wobec pracowników, którzy nie posiadają podobnego bagażu doświadczeń.

 

To dopiero początek

Ten podcast to dopiero początek! Zaplanowaliśmy serię rozmów, które będą sukcesywnie przybliżały i pogłębiały rozwiązania dla omówionych wyzwań. W kolejnych odcinkach skupimy się na bardzo praktycznych wskazówkach, które będą dopasowane do realiów małych firm. Porozmawiamy o tym, jak usprawnić procesy sprzedażowe, czy to poprzez zatrudnianie dodatkowych konsultantów zewnętrznych, czy też inwestowanie w rozwój pracowników poprzez dedykowane szkolenia.

Dodatkowo, zastanowimy się nad rolą technologii, takiej jak systemy CRM, w usprawnianiu pracy zespołu sprzedażowego. Wszystko po to, aby właściciele firm mogli nie tylko skuteczniej zarządzać sprzedażą, ale również rozwijać swoje biznesy w zrównoważony i przemyślany sposób.

Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tego podcastu - to inwestycja w wiedzę, która może zaważyć na przyszłości Waszej firmy. Do usłyszenia!

Słuchaj podcastu w swojej ulubionej aplikacji

Jesteśmy też na YouTube

 

avatar

Mariusz Gliński

CEO BusinessWeb/ RevPoint – Customer Success Manager

Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. W ramach realizacji projektów realizuje audyty wdrożeniowe w ramach swojej roli jako Customer Success Managera całego projektu, weryfikując czy realizowany projekt zapewnił klientowi pełną samodzielność działania na HubSpot, po jego zakończeniu.