Skip to content
Wojciech Chrapkowski 1 min

Interfejs HubSpot do SMSapi - automatycznie wysyłaj SMS z poziomu HubSpot

Interfejs SMSapi pozwala na wysłanie SMS z poziomu HubSpot. Za pomocą tej integracji możemy dołączyć do procesów biznesowych możliwość automatycznej wysyłki SMS. 

Główne funkcje

Główną funkcją interfejsu jest możliwość automatycznego wysłania SMS poprzez ustawienia treści wiadomości w jednym z pól w HubSpot. Pola te można automatycznie wypełniać poprzez zastosowanie Workflow HubSpot, który stworzy wiadomość na bazie określonego tekstu i dopisze ją do określonych kontaktów, do których chcemy wysłać SMS.

smsapi_główne funckje

Zastosowanie w HubSpot

W HubSpot integrację z SMSapi można wykorzystać do różnych notyfikacji takich jak na przykład: SMS podziękowanie za kontakt, sms o przyjęciu ticketu czy SMS o zbliżającym się webinarze. 

SMSapi_zastosowanie

Metody implementacji interfejsu

Najprostszy sposób implementacji rozwiązania to zastosowanie Hubspot Operation Hub Professional.

Masz też możliwość budowy takiego interfejsu jako osobną aplikację.

Kupując tę licencję z BusinessWeb, otrzymasz wsparcie w jego implementacji.  Dzięki funkcji programowania workflow masz możliwość dołączania kodu interfejsu do workflow HubSpot,  który wyzwalany za pomocą triggera w HubSpot wysyła zapytanie do SMSapi, co powoduje wysłanie SMS do klienta.

smsapi_workflow

SMSapi_worflow

Zobacz wideo, jak taka integracja wygląda krok po kroku:

HubSpot VideoPoznaj 10 zastosowań HubSpot Operations Hub

 

avatar

Wojciech Chrapkowski

Pomaga klientom HubSpot wyciągnąć maksimum z API HubSpot i jego możliwości integracji z aplikacjami zewnętrznymi. Jego rolą jest też wsparcie procesów R&D w zakresie rozwoju gotowych interfejsów HubSpot do aplikacji na polskim rynku.