Skip to content
Wojciech Chrapkowski 2 min

Interfejs HubSpot do SMSapi - automatycznie wysyłaj SMS z poziomu HubSpot

Interfejs SMSapi pozwala na wysłanie SMS z poziomu HubSpot. Za pomocą tej integracji możemy dołączyć do procesów biznesowych możliwość automatycznej wysyłki SMS. 

Główne funkcje

Główną funkcją interfejsu jest możliwość automatycznego wysłania SMS poprzez ustawienia treści wiadomości w jednym z pól w HubSpot. Pola te można automatycznie wypełniać poprzez zastosowanie Workflow HubSpot, który stworzy wiadomość na bazie określonego tekstu i dopisze ją do określonych kontaktów, do których chcemy wysłać SMS.

smsapi_główne funckje

Zastosowanie w HubSpot

W HubSpot integrację z SMSapi można wykorzystać do różnych notyfikacji takich jak na przykład: SMS podziękowanie za kontakt, sms o przyjęciu ticketu czy SMS o zbliżającym się webinarze. 

SMSapi_zastosowanie

Metody implementacji interfejsu

Najprostszy sposób implementacji rozwiązania to zastosowanie Hubspot Operation Hub Professional.

Masz też możliwość budowy takiego interfejsu jako osobną aplikację.

Kupując tę licencję z BusinessWeb, otrzymasz wsparcie w jego implementacji.  Dzięki funkcji programowania workflow masz możliwość dołączania kodu interfejsu do workflow HubSpot,  który wyzwalany za pomocą triggera w HubSpot wysyła zapytanie do SMSapi, co powoduje wysłanie SMS do klienta.

smsapi_workflow

SMSapi_worflow

Zobacz wideo, jak taka integracja wygląda krok po kroku:

HubSpot Video


Koszty interfejsu 

Interfesj SMS API otrzymujesz gratis jeżeli kupisz HubSpot Operations Hub przy wsparciu BusinessWeb. 

 

  • W przypadku zastosowania HubSpot Operations Hub: koszt licencji HubSpot 790 EUR na miesiąc (uwaga HubSpot Operations Hub to znacznie szersze rozwiązanie niż tylko SMSapi – przeczytaj więcej w naszym artykule 10 zastosowań HubSpot Operations Hub).
  • Koszt interfejsu w przypadku zastosowania HubSpot Operations Hub – bez kosztów – gratis od BusinessWeb w przypadku zakupu licencji przez BusienssWeb – w innym przypadku 4500 PLN + VAT.
  • W przypadku zastosowania interfejsu w wersji aplikacji – koszt od 4500 PLN + VAT, zależny od tego, czy dajemy kod i wsparcie w jego instalacji, a po stronie klienta jest zespół IT, który dalej go implementuje.

Poznaj 10 zastosowań HubSpot Operations Hub

 

avatar

Wojciech Chrapkowski

Pomaga klientom HubSpot wyciągnąć maksimum z API HubSpot i jego możliwości integracji z aplikacjami zewnętrznymi. Jego rolą jest też wsparcie procesów R&D w zakresie rozwoju gotowych interfejsów HubSpot do aplikacji na polskim rynku.