Wojciech Chrapkowski 1 min

  Interfejs HubSpot do SMSapi - automatycznie wysyłaj SMS z poziomu HubSpot

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Interfejs SMSapi pozwala na wysłanie SMS z poziomu HubSpot. Za pomocą tej integracji możemy dołączyć do procesów biznesowych możliwość automatycznej wysyłki SMS. 

  Główne funkcje

  Główną funkcją interfejsu jest możliwość automatycznego wysłania SMS poprzez ustawienia treści wiadomości w jednym z pól w HubSpot. Pola te można automatycznie wypełniać poprzez zastosowanie Workflow HubSpot, który stworzy wiadomość na bazie określonego tekstu i dopisze ją do określonych kontaktów, do których chcemy wysłać SMS.

  smsapi_główne funckje

  Zastosowanie w HubSpot

  W HubSpot integrację z SMSapi można wykorzystać do różnych notyfikacji takich jak na przykład: SMS podziękowanie za kontakt, sms o przyjęciu ticketu czy SMS o zbliżającym się webinarze. 

  SMSapi_zastosowanie

  Metody implementacji interfejsu

  Najprostszy sposób implementacji rozwiązania to zastosowanie Hubspot Operation Hub Professional.

  Masz też możliwość budowy takiego interfejsu jako osobną aplikację.

  Kupując tę licencję z BusinessWeb, otrzymasz wsparcie w jego implementacji.  Dzięki funkcji programowania workflow masz możliwość dołączania kodu interfejsu do workflow HubSpot,  który wyzwalany za pomocą triggera w HubSpot wysyła zapytanie do SMSapi, co powoduje wysłanie SMS do klienta.

  smsapi_workflow

  SMSapi_worflow

  Zobacz wideo, jak taka integracja wygląda krok po kroku:
  Poznaj 10 zastosowań HubSpot Operations Hub

   

  avatar

  Wojciech Chrapkowski

  Pomaga klientom HubSpot wyciągnąć maksimum z API HubSpot i jego możliwości integracji z aplikacjami zewnętrznymi. Jego rolą jest też wsparcie procesów R&D w zakresie rozwoju gotowych interfejsów HubSpot do aplikacji na polskim rynku.