Mariusz Gliński 2 min

  Czego dowiem się o moim procesie sprzedaży mając CRM? - podcast 24

  Wolisz słuchać niż czytać? Odtwórz poniżej 👌


  Nie można przecenić znaczenia systemów CRM w zarządzaniu procesami sprzedaży w firmach. W kolejnym odcinku naszego podcastu skupimy się na tym temacie i przedstawimy różne aspekty, które warto wziąć pod uwagę.

  Posiadanie efektywnego systemu CRM umożliwia dokładniejszy wgląd w procesy sprzedaży i pozwala na lepsze zrozumienie i zarządzanie nimi. Ale co jest najważniejsze, nie musi to być coś skomplikowanego.

  Wiele z dostępnych na rynku systemów CRM, takich jak HubSpot, Pipedrive czy Livespace, oferuje gotowe integracje z pocztą, kalendarzami i telefonem. To znacząco ułatwia zbieranie danych i umożliwia automatyzację wielu codziennych zadań sprzedażowych. Dzięki temu sprzedawcy mogą skupić się na tym, co najważniejsze - na sprzedaży i budowaniu relacji z klientami.

   


  O czym usłyszysz?

  • Omówiliśmy wiele tematów związanych z rolą CRM w śledzeniu procesów sprzedaży
  • Zwróciliśmy uwagę na to, jakie znaczenie ma CRM w monitorowaniu i analizowaniu codziennych działań sprzedażowych, takich jak telefony, spotkania i korespondencja mailowa
  • Pokazaliśmy także, jak nowoczesne systemy CRM pomagają w automatyzacji tych zadań, co zmniejsza obciążenie administracyjne sprzedawców i pozwala im skupić się na tym, co naprawdę ważne

   

  Kolejnym omówionym tematem było zrozumienie efektywności działania zespołów sprzedażowych. CRM dostarcza wglądu w to, jakie działania sprzedażowe są najbardziej efektywne, co pozwala lepiej zarządzać zespołami i wspierać ich rozwój. Ponadto, wykorzystanie CRM do analizy i porównywania wyników pracy różnych pracowników sprzedaży pozwala zidentyfikować najlepsze praktyki i stworzyć efektywne strategie.

  Nie można zapomnieć o tym, że właściwe wykorzystanie danych z CRM może pomóc firmom w reagowaniu na zmieniające się warunki rynkowe. Dzięki analizie trendów sprzedaży i przewidywaniu przyszłych wyników, można szybko dostosować strategie i plany rozwoju. To kluczowe dla długoterminowego sukcesu firmy.

  Zapraszamy do odsłuchania naszego podcastu, gdzie szczegółowo omawiamy wszystkie te zagadnienia.

   

  Słuchaj podcastu w swojej ulubionej aplikacji


  Jesteśmy też na YouTube

   

   

  Szukasz CRM dla swojej firmy i chcesz wybrać najlepsze dla niej rozwiązanie?

  Skontaktuj  się z nami! Doradzimy pomiędzy HubSpot, Livespace i Pipedrive. 

  Niezależnie od tego, jaki system wybierzesz, pamiętaj o znaczeniu systemów CRM w zarządzaniu procesami sprzedaży. Dzięki nim będziesz miał dokładniejszy wgląd w procesy sprzedaży i będziesz w stanie skutecznie rozwijać swoją firmę.

  avatar

  Mariusz Gliński

  Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. Wspiera klientów do doborze najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań CRM oraz funkcji platformy HubSpot. Odpowiada za budowę wiedzy i świadomości klientów o rozwiązaniach HubSpot w Polsce.