Skip to content
Mariusz Gliński 4 min

HubSpot Sales Hub – Warianty Wdrożeń

Jak podejść do wyboru formy pomocy z  HUBSPOT SALES HUB?

Wybierając BusinessWeb, możesz skorzystać z kilku form współpracy. Jesteśmy elastyczni pod kątem dostosowania się do Twoich potrzeb i aktualnego etapu rozwoju procesów sprzedaży.

Wprowadzenie do wariantów wdrożeń HubSpot Sales Hub

Wszystkie wdrożenia HubSpot Sales Hub wykonujemy w formie projektu.  Projekt to kilkanaście warsztatów, które mają na celu zostawać Twoją firmę z działającym procesem sprzedaży na HubSpot. Możesz wybrać 3 typy wdrożeń – zależnie od tego, jak dużo z bieżących prac wykona w projekcie Twój zespół. 

  • Best Practice (budget) - wdrożenie HubSpot mocno oparte na szkoleniach i Twojej samodzielnej pracy – dzielimy się pracą 50/50.
  • Full Track (standard) - wdrożenie HubSpot oparte na naszej pełnej pomocy w zakresie wsparcia Cię w konfiguracji HubSpot. Samodzielnie po przeszkoleniu ustawiasz docelową automatyzację i raportowanie. Dzielimy się pracą 75/25. 
  • HubSpot Pełne Wdrożenie (premium) – w tym wariancie przeprowadzamy pełną konfigurację HubSpot w zakresie wszystkich funkcji w tym raportów i automatyzacji. Dzielimy się pracą 95/5. 

warianty wdrożeń HubSpot Sales Hub

Jak wybierać odpowiedni wariant wdrożenia HubSpot Sales Hub?

Głównymi elementami wpływającymi na wybór przez klientów określonych wariantów wdrożeń HubSpot jest zaawansowanie w procesach sprzedaży oraz zasoby dostępne do projektu.

  1. Firmy, które mają doświadczenia w pracach na CRM, prowadziły już wdrożenia CRM, część osób pracowała na HubSpot i mające wolne zasoby do konfiguracji systemu – wybierają opcję  Best Practice.

  2. W sytuacji, gdy firma potrzebuje pełnego wsparcia z wdrożeniem CRM, nie ma doświadczenia w jego implementacji, potrzebuje, aby zespół sprzedaży przeszedł przez całe wdrożenie pod kontrolą i przy wsparciu BusinessWeb – wybierają wdrożenie  Full Track.

  3. Firmy chcące otrzymać praktycznie cały system skonfigurowany „pod klucz” – wybierają wariant Pełnego Wdrożenia. W tym wariancie całość konfiguracji systemu jest po stronie BusinessWeb. Klient otrzymuje w pełni skonfigurowany CRM z automatyzacjami i raportami, dla całego zespołu sprzedaży.

 

Czym się różnią poszczególne typy wdrożeń HubSpot Sales Hub?

 

HubSpot + Best Practice – gdy oczekujesz transferu wiedzy i samodzielnie ustawiasz HubSpot

Jeżeli czujesz, że bardziej potrzebujesz szkolenia z HubSpot niż pełnego wdrożenia, wariant Best Practice jest dla Twojej firmy. Taka sytuacja często wynika z posiadanego przez firmę doświadczenia we wdrożeniach CRM. Część pracowników mogło już wcześniej wdrażać systemy, mieć doświadczenie w konfiguracji procesu sprzedaży oraz jasno sprecyzowane wymagania co do ustawień systemu i jednocześnie chcieć przejąć prace konfiguracyjne na siebie. 

W tej sytuacji pomagamy Ci ustawiać główne procesy pracy zespołu na transakcjach, kontaktach i firmach oraz przechodzimy w tryb szkoleniowy. Wprowadzamy Cię w to, jak ustawiać automatyzację, korzystać z narzędzi HubSpot takich jak: szablony, sequencer, target accounts czy z konfiguracji funkcji raportowych. Na bazie naszych szkoleń działasz dalej samodzielnie. 

Jak natrafisz na pytania i problemy, korzystasz z dostępnego pakietu godzin naszego wsparcia, który masz dedykowany w projekcie – zazwyczaj jest to 5 godzin wsparcia. 

Przebieg wdrożenia HubSpot Sales Hub w wariancie Short Track

HubSpot + Full Track  gdy oczekujesz pełnego wdrożenia Twojego zespołu na CRM

Full Track wybierasz, gdy oczekujesz pełnego wdrożenia HubSpot w Twoim zespole sprzedaży. Chcesz, aby zespół przeszedł przez cały projekt, poznał HubSpot krok po kroku, miał na bieżąco wsparcie zespołu BusinessWeb w poznawaniu systemu i weryfikacji jego pracy.

Jednocześnie bierzesz pod uwagę to, że HubSpot jest systemem pozwalającym na duże możliwości w zakresie konfiguracji automatyzacji i raportów, dlatego oczekujesz skonfigurowania przez BusinessWeb podstawowych automatyzacji i raportów, przeszkolenia Ciebie z ich tworzenia i weryfikacji Twojej pracy, tak abyś miał pewność, że wiesz, jak samodzielnie pracować na HubSpot. Tym samym część konfiguracji HubSpot zostaje po Twojej stronie. 

Przebieg wdrożenia HubSpot Sales Hub w wariancie Full Track

HubSpot + Pełne Wdrożenie – gdy oczekujesz pełnej konfiguracji CRM „pod klucz”

W tym wariancie chcesz mieć dostarczony cały CRM „pod klucz”. Od zespołu BusinessWeb, oczekujesz pełnego wsparcia w konfiguracji systemu i dostosowania go do procesów sprzedaży. Chcesz minimalizować nakłady własnych prac na rzecz ustawienia automatyzacji i raportowania.

Masz w tych obszarach duże potrzeby i chcesz mieć je skonfigurowane i gotowe do użycia w ramach wdrożenia CRM. W tym wariancie otrzymujesz od nas pełne wsparcie w konfiguracji, oczywiście tak jak w Full Track na bieżąco pracujemy w Twoim zespołem i pomagamy mu w 100% poznać HubSpot.

Przebieg wdrożenia HubSpot Sales Hub w przypadku wariantu pełnego wdrożenia

 

avatar

Mariusz Gliński

CEO BusinessWeb/ RevPoint – Customer Success Manager

Nadaje kierunek rozwoju w BusinessWeb. W ramach realizacji projektów realizuje audyty wdrożeniowe w ramach swojej roli jako Customer Success Managera całego projektu, weryfikując czy realizowany projekt zapewnił klientowi pełną samodzielność działania na HubSpot, po jego zakończeniu.